Konjac to gąbka, pochodząca z Azji, z koreańskiej wyspy o nazwie Jeju, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! To jedno z tych miejsc na świecie, gdzie woda jest najczystsza.
Roślina, z której wytwarza się gąbkę konjac jest byliną o nazwie Amorphophallus konjac. W Japonii jest znana od przeszło 1500 lat. Pierwotnie była stosowana jako lek, ponieważ początkowo zauważono tylko jej właściwości zdrowotne. Obecnie jest ceniona na całym świecie za swoje właściwości kosmetyczne. Jest doskonała w pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry.
Liczne badania wykazały, że gąbki konjac, wykonane z roślinnych włókien skutecznie i głęboko oczyszczają, co pozwala uzyskać promiennie gładką i świeżą skórę, nie uszkadzając przy tym naskórka. Są bardziej efektywne, niż normalne myjki, a nawet gąbki morskie.
Ze względu na swoją miękką teksturę, gąbki konjac są używane w Japonii do kąpieli noworodków od ponad 100 lat. Jej delikatna struktura włókien sprawia, że oczyszczanie jest przyjemne i bezpieczne, dlatego też może być stosowana bez obaw przez alergików, osoby ze skórą atopową i skłonną do podrażnień.
Jej miękka konsystencja sprawia, że jest delikatną alternatywą dla innych gąbek i pozwala na dokładne czyszczenie. Działa w celu usunięcia sebum i innych zanieczyszczeń z powierzchni skóry poprzez delikatne złuszczanie martwych komórek oraz usuwanie bakterii.
Właściwości Gąbki Konjac:
1) posiada odczyn zasadowy, przez co naturalnie równoważy pH skóry,
2) zawiera naturalne składniki, m.in.: białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, wit. A, E, D, B1, B6, B12, C, kwas foliowy,
3) skutecznie i delikatnie pielęgnuje i oczyszcza wrażliwą skórę,
4) jest ekologiczna, w pełni biodegradowalna,
5) w 100% naturalna
Dlaczego warto kupić gąbkę konjac?
1) Bardzo dokładnie myje, bez konieczności stosowania kosmetyków oczyszczających.
2) Można używać jej również z mydłem lub żelem – gąbeczka pomoże stworzyć obfitą pianę z minimalnej ilości kosmetyku.
3) Jest łagodna dla skóry, nawet bardzo wrażliwej i niemowlęcej.
4) Złuszcza obumarły naskórek, wygładzając cerę.
Sposób Użycia Gąbki:
Przed użyciem należy starannie umyć gąbkę zanurzając i ściskając kilka razy. Jeżeli Gąbka Konjac wyschła, zawsze przed użyciem powinno się ją namoczyć, np.w kubeczku z ciepłą wodą lub bezpośrednio pod strumieniem ciepłej wody.
Należy delikatnie ruchami kołowymi masować twarz (lub ciało), to pozwala złuszczać martwe komórki naskórka i głęboko oczyścić skórę. Taki masaż pobudza zmęczoną skórę i wspomaga odnowę komórek. Nie ma konieczności używania produktów do oczyszczania twarzy (żele, emulsje) chyba, że czujemy taką potrzebę – w tym wypadku należy zastosować dużo mniejszą porcję ulubionego produktu do mycia twarzy, gdyż struktura gąbki Konjac powoduje iż zwiększa się znacznie wydajność produktu, dzięki temu oszczędzamy na zakupach tych kosmetyków. Gąbeczka rewelacyjnie sprawdza się też przy oczyszczaniu skóry olejami, by zmyć warstwę olejową oraz przy zmywaniu wszelkiego rodzaju maseczek.
Obejrzyj film instruktażowy: https://youtu.be/2cHl2qI130M
Jak pielęgnować swoją gąbkę konjac?
Gąbka Konjac jest produktem wielorazowym, jednak nie wiecznym. By jak najdłużej cieszyć się jednym egzemplarzem, musisz ją odpowiednio pielęgnować.
Po każdym użyciu delikatnie wyciśnij nadmiar wody dłońmi i powieś ją, by mogła swobodnie wyschnąć. Pamiętaj, by jej nie zostawiać w kabinie prysznicowej, gdyż panująca tam wilgoć przyspieszy proces rozkładu gąbeczki.
Tak pielęgnowana będzie Ci służyć do trzech miesięcy. Kiedy zauważysz, że łamie się i kruszy, nie wyrzucaj jej. Daj jej drugie życie – zakop w ziemi w ogródku, bądź umieść w doniczce, by wiązała wodę roślince. Konjac to bardzo uniwersalny i w 100% biodegradowalny materiał!
Gąbkę można sterylizować, wystarczy umieścić ją na kilka minut w garnku z gotującą się wodą. Nie musisz obawiać się że to wpłynie negatywnie na jej wygląd czy właściwości!
Zostaw komentarz